Project Description

1 יום טיול בניו יורק מנהטן V1

מסלולי טיולים לאתרים הקלאסיים של ניו יורק, וכן מסלולים התפורים אישית לפי בקשת המטיילים (אוהבי מוזיאונים, אוהבי מקומות אוכל מיוחדים כולל אוכל כשר, אוהבי שופינג למיניהם וכו').
מקום המפגש לסיורי ניו יורק:
בטיימס סקווויר רח' ה-42 והשדרה ה-7 ליד בנק צ'ייס (Chase)

מחירים:

מחיר כל סיור: $99
משך כל סיור 4-5 שעות
הרוכש 2 סיורים ישלם $189 בלבד

מינימום 4 אנשים

מסלול 1:

סיור 1– "ניו יורק האחת והיחידה": יכלול את *האמפייר סטייט בילדינג, (לא תמיד ניתן לעלות למעלה), טיימס סקוויר, רוקפלר סנטר, השדרה החמישית, הסנטרל פארק.
משך טיול 5-4 שעות דרגת קושי קלה. שעת יציאה לסיור 9:00 בבוקר.

סיור 2-"מידטאון" :  נצא מהטיימס סקוויר, רוקפלר סנטר, השדרה החמישית על חנויות היוקרה שבה, הסנטרל פארק, נעבור דרך בניין טראמפ המפורסם, הקתדרלה הגדולה, נמשיך ונבקר בשכונת האפר ווסט סייד היוקרתית, וביתו של ה"חיפושית" ג'ון לנון והאנדרטה לזכרו. נבקר בבריין פארק ונמשיך לתחנת גרנד סנטרל המפורסמת על שווקי האוכל המצויינים שבה ונאזין "לקירות המדברים" ובניין "הקרייזלר" (בימי שבהם הוא פתוח).   משך טיול 4-5 שעות, דרגת קושי קלה (שעת התחלה 9:00 בבוקר)

מסלול 2:

"צבעים, ריחות, טעמים והיסטוריה", הדאון טאון: העיר הסינית, איטליה הקטנה, הגראונד זירו, אזור הוול סטריט והבורסה של ניו יורק, בניין העיריה ובתי המשפט של ניו יורק, הסוהו (שהיא ה"שינקין" של ניו יורק) ושייט העובר ליד פסל החירות. ובדרכנו נחזה באמנות ציורי רחוב מעניינים (גרפיטיס).
משך טיול 5-4 שעות, דרגת קושי קלה. שעת יציאה לסיור 7:30 בבוקר. במידה ומוותרים על השייט- שעת יציאה לסיור 8:30 בבוקר

מסלול 3:

"ניו יורק שלא תראו לבד", מסלול בפינות קסומות ומיוחדות של ניו יורק: בצ'לסי, באיזור ההיי ליין, צ'לסי מרקט, ושוק הבשר המתחדש (meatpacking district) האיני, ומקומות ושווקי אוכל מעניינים, בבוטיקים ובחנויות המיוחדות של הווסט ווילג', גריניץ' ווילג', וושינגטון סקוויר פארק, אוניברסיטת ניו יורק (N.Y.U), יוניון סקוויר המעניין, ובאיזור היפה של מדיסון פארק.
משך טיול 5-4 שעות, דרגת קושי קלה. יציאה לסיור בשעה: 9:30 בבוקר.

מסלול 4:

"היסטורי, טרנדי, יוקרתי, פריקי וגם הנקודה היהודית" מבט ייחודי על נופיה של ניו יורק רבתי ממרומי רכבל, נגיע לאפר איסט סייד היוקרתית: נבקר ב"גן העדן" של ה"מתוקים" שהיא חנות ענק לדברי מתיקה, ונמשיך דרך הסמל הניו יורקי כלבו ה"בלומינגדיילס" המפורסם. נחזה בבית הכנסת העתיק (1872) "סנטרל". נמשיך לאיסט וויליג' הבוהמייני המקסים, שם ישן וחדש משמשים בערבוביה, וללואר איסט סייד (לשם הגיעו ראשוני המהגרים היהודים מאירופה ולאומים אחרים) ששומר על צביונו (כמו למשל מס' בתי כנסת מתחילת המאה הקודמת), ומרכז סביבו חיי תרבות, חיי לילה, ומהווה גם מרכז לאוכל, ובדרכנו נחזה באומנות ציורי רחוב (גרפיטיס).
משך הסיור 5-4 שעות, דרגת קושי קלה. יציאה לסיור בשעה 9:00 בבוקר.

מסלול 5:

סיור 1-"ניו יורק של מעלה", במסלול ייחודי זה נגיע לנוף ימי הביניים בדמות גן ומוזיאון הקלוייסטרס, שהינו אחד מאגפי מוזיאון המטרופוליטן לאומנות, ומיקומו בקצה הצפוני של מנהטן על גדות נהר ההדסון. נבקר ברובע הארלם המפורסם, נעבור באחוזת הקבר של של י.ס. גראנט הנשיא ה 18 של ארה"ב הצופה על נהר ההדסון. נמשיך לקמפוס היפה של אוניברסיטת קולומביה הידועה. לאחר מכן נעבור דרך שכונת האפר ווסט סייד המדליקה שבה נפגוש בתרבות, קולינריה משובחת, מעדניות ועוד.
משך טיול 5-4 שעות, דרגת קושי קלה. שעת היציאה לסיור בשעה 9:00 בבוקר.

סיור 2-הצד המזרחי שלי העיר (איסט סייד): "איסט סייד סטורי":  נציץ לפארק שרק ל 300 אנשים ברי מזל יש את מפתח הכניסה, נבקר ב"ליטל אינדיה" (הודו הקטנה) ביוניון סקוור, נשמע את "הקירות המדברים" בתחנת הרכבת המרכזית, נצפה בבניין האו"ם (ללא כניסה) נבקר בלובי היפהפה של בניין הקרייזלר, ונבקר בשווקי אוכל מיוחדים. משך הסיור 5-4 שעות בדרגת קושי קלה.   תחילת הסיור בשעה 9:00 בבוקר.

מסלול 6: מסלולי רובע ברוקלין

סיור 1 – "ברוקלין המייטב": מסלול יחיד ומיוחד בברוקלין המתעוררת והמרגשת.נבקר בשכונת בושוויק, נראה אומנות רחוב בצורת גרפיטיס יפים ומענינים, נסייר בשכונת וויליאמסבורג הטרנדית, ובוויליאמסבורג החרדית.משך הסיור 4-3 שעות בדרגת קושי קלה. תחילת הסיור בשעה 9:00 בבוקר

סיור 2 –"ברוקלין הדבר הבא": נבקר בשכונות דמבו (Dumbo) ששינתה פניה מאיזור תעשייתי של המאה ה 19 והפכה להיות פנינה תיירותית שאין להחמיץ (והיא גן עדן לצלמים). נמשיך לויליאמסבורג הטרנדית וההיפסטרית, ובוויליאמסבורג החרדית המשנה פניה גם היא. נצפה בקו הרקיע המדהים של מנהטן שמעבר לנהר.נראה אומנות רחוב בצורת גרפיטיס יפים ומענינים, ואיך אפשר בלי קולינריה (אפשרות לאוכל כשר). משך הסיור 5-4 שעות בדרגת קושי קלה. תחילת הסיור בשעה 9:00 בבוקר

סיור 3 –"פניה המגוונות של ברוקלין": נבקר בשכונות גרינפוינט (Greenpoint) שהיא "המעוז" של הפולנים, מעין "וארשה הקטנה" וזה כולל הווי פולני, ואוכל פולני מסורתי ומעדניות בהן אפשר למצוא את מייטב מעדני פולניה. כיום השכונה משנה את אופיה וצעירים רבים מוצאים בה את מקום מגוריהם.נמשיך לשכונת ויליאמסבורג הטרנדית וההיפסטרית, ובוויליאמסבורג החרדית המשנה פניה גם היא,נצפה בקו הרקיע המדהים של מנהטן שמעבר לנהר.נראה אומנות רחוב בצורת גרפיטיס יפים ומענינים, ואיך אפשר בלי קולינריה (אפשרות לאוכל כשר).משך הסיור 5-4 שעות בדרגת קושי קלה.תחילת הסיור בשעה 9:00 בבוקר

סיור 4 –ברוקלין – "כשחדש פוגש ישן" א': נבקר בשכונות דמבו (D.U.M.B.O) ששינתה פניה מאיזור תעשייתי של המאה ה 19 והפכה להיות פנינה תירותית שאין להחמיץ (והיא גן עדן לצלמים).משם נמשיך לניו יורק של "פעם " נראה את הלונה פארק הראשון באמריקה הקוני איילנד (שפועל משנת 1903 ועד היום בעונת הקיץ) ובחופי הים והרחצה של ברוקלין  נצעד על טיילת העץ המפורסמת וגם נראה היכן הוקם דוכן הנקניקיות הראשון בניו יורק, משם נמשיך לאורך הים לכיוון ״אודסה הקטנה״ הרובע של הקהילה הרוסית בעיר על המעדניות האותנטיות והחנויות שבשכונה. משך הסיור 5-4 שעות בדרגת קושי קלה.  תחילת הסיור בשעה 9:00 בבוקר.

סיור 5 –"כשחדש פוגש ישן" ב': והשפיץ של ברוקלין "אינדסטרי סיטי" (Industry city) נבקר ב Industry city  על קו המיים, איזור תעשייתי בעבר (שכולל 6 מבני ענק). בעבר מבנים אלו שמשו כמחסני ענק והיום זה איזור בילויים של אוכל אומנים ומרחבי עבודה. משם נמשיך ל "ניו יורק של פעם " נראה את הלונה פארק הענק קוני איילנד (הראשון באמריקה שפועל משנת 1903 ועד היום) ובחופי הים והרחצה של ברוקלין  נצעד על טיילת העץ המפורסמת וגם נראה היכן הוקם דוכן הנקניקיות הראשון בניו יורק, משם נמשיך לאורך הים לכיוון ״אודסה הקטנה״ הרובע של הקהילה הרוסית בעיר על המעדניות האותנטיות והחנויות שבו. משך הסיור 5-4 שעות בדרגת קושי קלה.  תחילת הסיור בשעה 9:00 בבוקר.

סיור 6 –שכונת רד הוק (Red Hook) ברוקלין  ברוקלין "שמחוץ לקופסה" (מיועד לאנשים עם ראש אחר): שכונת רד הוק שנמצאת ממש על קו המיים של ברוקלין ובעברה היתה שכונת פשע מהדרגה הגבוהה ביותר. היום השכונה משנה את פניה וממחסני ענק של הנמל הופכת להיות לאיזור בילויים ומגורי צעירים. ייחודה של השכונה בהיסטוריה שלה. בביקורנו נראה מזקקת וויסקי ויקבי יין (עם אפשרות לטעימות יין בתשלום) במקום יש תצפית ייחודית על פסל החירות על גשר וראזאנו ועל סטטן איילנד. משך הסיור 5-4 שעות בדרגת קושי קלה.  תחילת הסיור בשעה 9:00 בבוקר.

סיור 7 –"השפיץ של ברוקלין" (או ניו יורק של פעם):  נראה את הלונה פארק הענק הקוני איילנד (הלונה הפארק הראשון באמריקה, שפועל משנת 1930 ועד היום בעונת הקיץ בלבד) ובחופי הים והרחצה של ברוקלין. נצעד על טיילת העץ המפורסמת וגם נראה היכן הוקם דוכן הנקניקיות הראשון בניו יורק, נמשיך לאורך הים לכיוון ״אודסה הקטנה״, הרובע של הקהילה הרוסית, על המעדניות האותנטיות והחנויות שבו.  משך הסיור 5-4 שעות בדרגת קושי קלה.   תחילת הסיור בשעה 9:00 בבוקר.

סיור 8 –770 (ביתו של הרבי מלובביץ שבברוקלין): נבקר בשכונת קראון הייטס, מרכז חב"ד העולמי, נבקר ונסייר ב 770 ביתו של הרבי, ובבית הכנסת בו התפלל ונסייר בשכונה.

מסלול 7: רובע קווינס

סיור 1 –"קווינס זה לא רק שדות תעופה".  קווינס הוא הרובע הניו יורקי הגדול ביותר מבחינת השטח ובו המגוון הרב ביותר של עדות מהגרים שמדברים ב167 שפות. בקווינס נמצא את דוכני אוכל הרחוב הטובים ביותר הן באותנטיות שלהם והן במחירם שהוא הזול בעיר. סצנת האוכל ברובע מהווה גן עדן לאוהבי אוכל רחוב. כאן נמצא מסעדות אסייתיות ואת "מנילה הקטנה", נבקר בצ'יינה טאון הענק של קווינס הפחות מתוייר, נסייר בשכונת "הודו הקטנה" ובה החנויות עם מיטב תוצרת הודו (אוכל טעים וזול, קינוחים, תבלינים, טקסטיל ועוד) בשכנות נמצא את האיזור ההיספני (מכסיקו, קולומביה, אקוודור וכו') עם דוכני האוכל והמרכולת הייחודית שלהם. וכן נעבור ליד האצטדיון שבו מתקיימת אליפות הטניס הפתוחה (U.S Open) של ארה"ב וליד איצטדיון הבייסבול (City Field). משך הסיור 5-4 שעות בדרגת קושי קלה.   תחילת הסיור בשעה 9:00 בבוקר.

הסיורים הם בשילוב הליכה רגלית ושימוש בתחבורה הציבורית:
אוטובוס, רכבת תחתית או מוניות, כניסות לאתרים באם תהיינה, ע"ח המטייל